Życie w Wielkiej Brytanii

Opublikowane przez admn dnia 11 stycznia, 2015
Podboje i inne takie

Wielka Brytania i państwa należące do zbioru wysp nie są wielkie tylko z tego powodu, że wyspa jest wielka. Są wielkie ponieważ ludzie mają tam o wiele łatwiej i od zawsze mieli… Co jest tym spowodowane, czy faktycznie tak jest? Czy znajdowanie się na wyspie ma jakiekolwiek znaczenie ? Zapraszamy do nowego wpisu o Wielkiej Brytanii !

wielka brytania logo bytom

Flaga Wielkiej Brytanii

Od dawien dawna w Europie uważano Wielką Brytanię za ostoję spokoju, wielkie mocarstwo, którego nikt nie potrafi od wieków zdobyć. Zdobyli tylko i wyłącznie częściowo Wikingowie oraz Wielkie Cesarstwo Rzymskie, ale kiedy to było 🙂  Tym samym od lat tworzyła się wspaniała historia Anglii oraz Państw sąsiadujących.

Oni mieli wyspę, Ci nie mieli statków

Otóż, żeby zdobyć Wielką Brytanię, trzeba było mieć dużą liczbę statków. Niestety Wielka Brytania od lat była uzbrojona po uczy w marynarkę wojenną tak dobrze wyszkoloną, że nie mogła się z nimi równać, żadna inna Europejska siła. Nic dziwnego więc, że nikt nie potrafił zdobyć tego imperium od zewnątrz. Trzeba także pamiętać, że Wielka Brytania robiła zawsze tak, żeby bez wojny zostać największym imperium. Ich główną odnogą taktyki była kolonizacja. Kolonizacja czyli zasiedlanie niecywilizowanych terenów. Dzięki takowej polityce młodego wtedy jeszcze państwa dziś większa ilość świata mówi właśnie w języku angielskim, a nie w jakimkolwiek innym 🙂

Po co pchać się na wyspę, skoro można ograbić sąsiadów

No właśnie tutaj wysuwa się jedno spostrzeżenie. Po co okradać wyspiarzy skoro można im zablokować handel, bądź łupić statki handlowe 😉 ? Przecież tak toczyło się wojny z tym państwem. Po co atakować tak odległą miejscowość, skoro można zaatakować swojego bliskiego sąsiada bez wymogu budowania kosztownej marynarki wojennej?

Trzeba tutaj także zauważyć, że Anglia nigdy nie była łakomym kąskiem. Dopiero dorobiła się w erze kolonizacji. Wcześniej było to małe państwo o którym nikt nie słyszał i o którym nikt nie chciał słyszeć, ponieważ nie grała wielkiej polityki, a raczej wielkie bunty w swoim terytorium.

Comments are closed.