Zastosowanie języka angielskiego w praktyce

Opublikowane przez admn dnia 10 stycznia, 2015
Nauka

Od dawien dawna ludzie zastanawiali się po co się uczyć języków. Czy w XXI wieku kiedy mamy możliwość skorzystania z tłumacza Google taka umeijętność jest nam w najmniejszym stopniu potrzebna? Przekonajmy się!

slowka angielski

Czy wiesz o tym, że najwięksi władcy Państw od zawsze znali parę języków? Duchowieństwo od lat szczyciło się znajomością łaciny, germańskich języków, a także umiejętnością pisania i czytania w tych językach. Czy wiesz o tym, że pewien uczony stwierdził w swoich badaniach, że nic nie rozwija szybciej mózgu od uczenia się języków? Może to być i angielski, albo nawet chiński. Każdy język rozwija korę mózgową tak szybko, że osoby posługujące się ponad 6 językami o dużo szybciej uczą, są o dużo bardziej rozwinięte. Oczywiście i bez tego można być jak Einstein, ale trzeba się tu i tu dużo uczyć 🙂

Chłopi nie znali języków

I zawsze byli w średniowiecznej Europie jak i Polsce klasą najniższą. Już nie mówiąc o tym, że nie znali takiego słowa jak nauka. Zaś wyszkolony w szkołach duchownych szlachcic, był o dużo bardziej inteligentny od reszty społeczeństwa. W średniowieczu znajomość wielu języków, praw oraz udokumentowanej wiedzy była na wagę złota, co ja mówię na wagę czterdziestu miast i posady pomocnika króla 😀 Dlatego też duchowieństwo przez tyle lat miało tak silną pozycję na arenie międzynarodowej i bez nich kraje Europejskie nie mogły się szybko rozwijać, ani udoskonalać rolnictwa, sztuki, wojska etc.

Bądź jak szlachcic – zarabiaj

Nie daj się omamić telewizyjnym hasłom reklamowym „a po co się uczyć”, bądź narzekaniu, że w Polsce dla studentów nie ma pracy. Otóż jest! Ale tylko dla tych, którzy są lepsi na uczelni od 80% studentów. Dla takich osób praca znajdzie się niezależnie od pory dnia i roku. Niestety jeśli będziesz tym 80%, a w dodatku nie będziesz posługiwał się sensownie jakimś językiem no to good bye 😉

Pokaż na co się stać

Zamiast czytać moje wypociny przejdź do działu z pomocami naukowymi i zacznij się uczyć już od dziś! Znajomość języka zawsze była ważna i ważna będzie nadal i to nawet w coraz szybszym stopniu. Tylko pamiętam nie zniechęcaj się, bo świat nie należy do ludzi leniwych! A gdy już nauczysz się swojego języka możesz wrócić tu za pół roku i powiedzieć – Tak udało mi się buja! A wtedy to ja będę się bujać – w obłokach, bo ciebie zmotywowałem do nauki 😀 Tak więc na razie i do zobaczenia. Niech Present Simple będzie z tobą ! 😀

 

Comments are closed.