Jak tworzyć dobre teksty w języku angielskim?

Opublikowane przez admn dnia 10 stycznia, 2015
co i jak!

Witajcie w moim kolejnym elaboracie na kilka tysięcy ważnych słów 🙂 Dziś pogadamy sobie o tworzeniu tekstów w języku angielski. Czy na prawdo je tak trudno tworzyć? I czy aby na pewno Polak nie może napisać, żadnej dłuższej pracy pisemnej po angielsku w stopniu bardzo, ale to bardzo dobrym?

Ja uważam to za bajkę…

No, bo przecież tworzyć teksty w danym języku może każdy, trochę lepiej, lub trochę gorzej. Oczywiście pisanie w obcym wymaga nie lada zdolności, aczkolwiek mam taką cichą nadzieję, że są to słowa do spełnienia, a nie tylko puste obietnice.

Czy wiecie o tym, że przez lata zaborcy wykrwawiali z nas poczucie dumy? Czy wiecie o tym, że jesteśmy jednymi z najbardziej niedowartościowanych państw w Unii Europejskiej? Wybaczcie oczywiście, że wracam tutaj do wątku wojny, ale inaczej się nie da, naprawdę. Polacy są jedni z najlepiej pracujących narodów – a o podwyżkę nie walczymy, Polacy są bardzo dobrymi tłumaczami – a zarabiają znacznie mniej niż koledzy w innych krajach. Tak to właśnie działa propaganda ze 100 lat wcześniej, która jeszcze została w naszej Polskiej mentalności. Musimy mówić sobie, że damy radę, a nie że może jak szczęście dopisze. Zawsze musimy iść do przodu na tak , a nie o cztery kroki do tyłu na nie.

Tak więc zerwijmy z tym nie umiem, nie potrafię nie wykonam i zacznijmy ostro harować, żeby pokazać tym co się z nas śmieją, że jesteśmy lepsi od nich.

Jak tworzyć takie teksty i jak się tego nauczyć

Bardzo prosto, wystarczy dużo czytać zagranicznych mediów – o sposobach wyszukiwania takowych mediów wspominałem już w tym wpisie – Co czytać polskie, czy zagraniczne media?. Warto przeczytać ten wpis, ponieważ prezentuję tak wiele plusów zagranicznych mediów. No, ale dobra. Czytajmy oraz wzorujmy się na zagranicznych mediach angielskojęzycznych. Tym samym będziemy jak każdy inny człowiek posługiwać się miejscowym “slangiem”. To da obraz człowieka, który nie pochodzi z zagranicy, lecz jest osobą, która pochodzi z krajów jak Wielka Brytania, czy Australia. Ucząc się na wysokim poziomie takowych tekstów można się wiele umiejętnie pouczyć oraz nauczyć. Bo jak wiemy świat nie należy do ludzi leniwych. 

Bye ! 😀

Comments are closed.