Czy oglądanie telewizji pomaga w nauce?

Opublikowane przez admn dnia 10 stycznia, 2015
co i jak!

Oczywiście pisząc ten post nie mam na myśli polskich stacji telewizyjnych. Mam tutaj na myśli obco-języczne stacje telewizyjne, które to mają na celu (oczywiście dla nas) nauczyć nas języka. A czy tak w ogóle się da?

Nauczy się 1000 najczęściej używanych słówek w danym języku

Specjaliści twierdzą, że 1000 najczęściej używanych słówek w języku obcym użyjemy w 70% w swoich zdaniach, reszta będzie to 3000 słówek trudniejszych, typ cancer – rak, nowotwór, czy dehydrates – odwodnieie. To wszystko spowoduje, że oglądając telewizje, słuchając radia po 4-5 godzin dziennie będziemy mogli wywnioskować tak samo jak małe dziecko gdy uczy się mówić co to słówko znaczy. Takim sposobem uczyli się duchowni w X wieku kiedy to mało kto znał obcy język.

Następnie słuchaj minimum 4 godziny dziennie

Uczeni, profesorowie wyższych uczelni twierdzą, że 4 godziny to minimum jeśli chodzi o takową naukę języka. Jeżeli my otoczymy się nim jak dziecko, to nasz mózg zacznie wyłapywać co po niektóre słówka i tak ciągle… To sprawi, że przy odrobinie chęci i dużej gamie czasowej jeżeli będziemy się przy okazji uczyć 5 słówek na dzień to za jakieś dwa miesiące zrozumiemy 97% słów wypowiadanych przez prezenterów telewizyjnych.

Powtarzaj słówka na głos

żeby nie stracić także na akcencie warto byłoby powtarzać wymawiane w telewizji słowa. Tym samym po dwóch miesiącach nasz akcent poprawi się nawet o 100% względem poprzedniego. Jak możecie zauważyć te pare uwag może was nauczyć języka w zaledwie 2-3 miesiące. Tak jak mówili polscy uczeni osoby, które uczyły się języka najpierw od strony gramatyki  – teraz mają problem z tym jak “układać” zdania, a Ty będziesz miał już to wryte w krew tak samo jak małe dziecko, które zaczyna mówić.

Najwięksi uczyli się języka chińskiego zaledwie 6 miesięcy

Najwięksi uczeni świata, co ja mówię, zwykli ludzie uczyli się języka chińskiego w 6 miesięcy. Jest to świetny czas, ale można oczywiście o dużo szybciej to wszystko zamknąć mimo iż chiński jest 100 razy trudniejszy od Europejskich (przynajmniej dla nas). Tak więc zachęć się do działania pomyśl ile przyjemności może tobie taka znajomość dać. Wyobraź sobie siebie na imprezie w Anglii rozmawiasz z piękną Panią, lub przystojnym Facetem i rozmawiasz z nim po angielsku. Nagle okazuje się, że to twoja wielka miłość. Do boju czytelniku ! Uaaaa 😀 !

Comments are closed.