Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego

Opublikowane przez admn dnia 08 stycznia, 2015
co i jak!

Język angielski to jeden z najbardziej dochodowych języków w Polsce. Czy wiesz o tym, że najprawdopodobniej za kilka lat, każdy z nas będzie się posługiwał jednym językiem – angielskim. To wszystko możemy zawdzięczać dawnej kolonialnej polityce Wielkiej Brytanii. Kiedy to wybuchła pierwsza wojna światowa już ponad 20% populacji na świecie płynnie posługiwało się językiem angielskim.

W 2015 roku szacuje się, że około 40% osób na świecie posługuje się płynnie językiem angielskim, a przynajmniej kolejne 40% umie go na poziomie podstawowym. To niesamowita liczba osób, ponieważ dla porównania językiem polskim posługuje się zaledwie 1% populacji na świecie. Oczywiście 0,5 na poziomie płynnym, a cała reszta to gromada tłumaczy Europejskich, wysokich stanowiskiem prezesów zagranicznych korporacji oraz Polonii, która jeszcze posługuje się językiem o nazwie Polski! 🙂

Gramatyka w języku angielskim

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że przykładowy czas Past Simple jest o sto razy prostszy niż w języku polskim. Czy wyobrażasz sobie, że żeby nauczyć się całej gramatyki angielskiej wystarczy miesiąc, a dla chcącego nic trudnego – nawet języka z pakietem słówek można się nauczyć. Ja osobiście czasy opanowywałem przez około 6 godzin (pracy w skupieniu). Angielski zawdzięcza swojej popularności takim czasom jak Past Simple i to właśnie prostota tego języka z odmiany języków germańskich robi tak wielką furrorę na świecie.

Past Simple, czego musimy się w tym przypadku nauczyć?

Aby umiejętnie posługiwać się takowym czasem musimy potrafić tabelkę odmiany czasowników (3-4 godzinki nauki), zasad ogólnie panujących oraz trochę poćwiczyć. Oczywiście jeśli ktoś jest trochę bardziej leniwy może odpuścić sobie formy wielu czasowników, ale pamiętajmy też, że takowa przydatność też kiedyś nam się na coś zda.

Musimy także pamiętać o odpowiednim zestawie słówek (przynajmniej 100) dzięki którym umiejętnie wykorzystamy tą zdolność. Rzecz jasna po opanowaniu słówek i dłuższej praktyce angielski nie będzie stanowił żadnego problemu.

Jak wyglądają słówka w języku angielskim?

A, no bardzo prosto. Weźmy tutaj takie treat, czyli w przetłumaczeniu na język “hrabiowski” :D, czyli polski wyjdzie nam leczyć. Czy wiesz o tym, że żeby utworzyć formę leczenie wystarczy dodać tylko parę liter. Wychodzi nam w tym przypadku treatment. Kolejnym przykładem może być dla nas część ciała tonsils, czyli migdałki. Na przykład choroba z tym związana nazywa się tonsilitis – czyli angina. Jest to bardzo podobne, dzięki czemu możemy wszystko łatwo opanować, zapamiętać na duży okres czasu.

 

Comments are closed.